Hogyan került Szabó Krisz a brit RX-bajnokságba?

Nemrég a walesi Pembrey-ben indult, ahol megnyerte az RX150 kategóriát Szabó Krisztián. Elmondta, hogyan keveredett a széria rajtrácsára és miért okozott kihívást számára az ezres buggy vezetése. A kétszeres Super1600-as Európa-bajnok idei tervei még nem ismertek, de szezonja első versenyhétvégéjét már kipipálta: némileg meglepetés volt, hogy az Egyesült Királyságban tűnt fel, a brit ralikrosszbajnokság RX150 kategóriájában. Megkerestük a versenyzőt, hogy a vendégszereplés hátteréről beszéljen: „Egy meghívásos verseny volt, a vb-n is többször induló, hétvégén pedig Nyirádon szereplő Ollie O’Donovan szériájában. Ebben a kategóriában mindig indul guest driver, most rajtam kívül…

Read More

Szabó Krisztián Pembrey-ben, Vámosi Tibor Greinbachban győzött

Hat trófeát halmoztak fel a magyarok külföldön: a kétszeres Európa-bajnok a brit bajnokság RX150 kategóriájában szerzett egy második és egy első helyet vendégként, míg az osztrák sorozat és a CEZ versenyén Vámosi és Held Zoltán STC +2000-ben az első-második helyet hozták el mindkét versenynapon. A szombati nap, melyen a brit ralikrosszbajnokság szezonjának harmadik fordulóját tartották, a tanulásról szólt Szabó Krisztián számára a crosskart jellegű egységes RX150 versenygéppel: negyedik és hatodik helyeket szerzett a kvalifikációs futamokon, a döntőben viszont meglett a második hely Nick Priddy mögött. Vasárnap már lendületben volt, mindhárom…