Ötödször bajnok JB Dubourg

Egy év szünet után visszakerült a cím Jean-Baptiste Dubourghoz a Trophée Androsban, a francia jégversenyes sorozatban, amelyet nemrég mutattunk be. Az öt fordulóból álló elektromos bajnokság utolsó menetét Val Thorens-ben tartották január 29-30-án. Az Elite Pro pontverseny éllovasaként érkező Jean-Baptiste Dubourg a háromból két futamot megnyert, a harmadikon második lett, így már a középső versenyen bebiztosította a bajnoki címet. Ez volt az ötödik sikere jégen: a 2015/16-os és 2018/19-es szezon között zsinórban négyszer nyert. Tavaly Aurelien Panis lett a befutó, de egyéves szünet után Dubourg visszaszerezte a bajnoki koronát. „Kivételes…

Read More

Ralikrossz a jégen: A Trophée Andros

Az autósport szerelmesei számára még januárban sem lehetetlen kedvükre való versenysorozatot találni. Az egyik kuriózum a francia nemzeti jégbajnokság, a Trophée Andros, amely közeli rokonságban áll a ralikrosszal. A bajnokság különlegessége, hogy évek óta teljesen elektromos. A 2020/21-es szezon öt hétvégéből áll különböző hófedte francia pályákon, melyek közül négy már lement, az utolsó, Val Thorens-i fordulót január 29-30-án tartják. Itt dől el a bajnoki cím sorsa: az Elite Pro kategóriát Jean-Baptiste Dubourg vezeti 471 pontjával, aki a Ralikrossz Európa-bajnokság állandó résztvevője, nem mellesleg a Trophée Andros négyszeres bajnoka. A tabella…