Domináns Dominik

Fölényes volt a szezon folyamán, mégis pár pont különbséggel szerezte csak meg a végső győzelmet a Swift Hybrid RX Cupban Vaskó Dominik: a máriapócsi tűzeset gondoskodott róla, hogy a kategória az utolsó pillanatokig szoros maradjon. Az európai szinten egyedülálló, hibrid hajtású sorozat mezőnye szinte teljesen kicserélődött 2020-hoz képest. A tavalyiak közül csak az előző évi bronzérmes, Vaskó Dominik maradt a rajtrácson, aki tapasztalatából profitálva győzelmi sorozattal kezdte az évet: a 133 + 66 lóerős Suzukival nyert a Kakucs Ringen, majd Máriapócson, és bár az üldözők egyre jobban megnehezítették a dolgát, Greinbachban és…

Read More

Az ember a hibrid mögött

A 2021-es szezonban sem hiányoznak a hazai ralikrossz repertoárjából a jövő útját mutató hibrid Suzuki Swiftek. A környezetbarát és gazdaságos kategória versenygépének első tengelyét 133 lóerő teljesítményű, 1,6-os benzinmotor hajtja, míg a hátsó kerekeket a két elektromos agymotor, összeadva 66 lóerővel mozgatja. Ezúttal viszont nem a technika, hanem a versenyzők kerülnek főszerepbe: bemutatjuk, kikből tevődik össze a Swift Hybrid RX Cup mezőnye. A kupasorozat mögött álló csapat minden versenyen hat autót állít hadrendbe: ifj. Bartha Aurél, Cs. Nagy Zoltán, Held Márton, Pál Krisztián és Vaskó Dominik az öt állandó pilóta,…